Mängude kalender
Sponsorid

Uudised - Ühepunktine võit viis Kalevi taas seeriat juhtima

Pühapäev, 13.04.2014

Tallinna Kalev sai täna pingeliseks kujunenud veerandfinaalmängus 64:63 võitu TTÜ Korvpalliklubist ja läks kolme võiduni peetavat seeriat 2:1 juhtima. Järgmine mäng toimub nüüd alles 23. aprillil, sest TTÜ on vahepeal hõivatud üliõpilasliiga mängudega.

Renato Lindmets oli 16 punktiga (14 neist teisel poolajal) Kalevi resultatiivseim. Asenso Ampim viskas 12 punkti ja võttis 11 lauapalli. Otsustava korvi tabanud Reimo Tamme arvele jäi kokkuvõttes 11 silma.
TTÜ poolt viskas Rain Raadik 15 punkti ning sai kätte üheksa lauapalli. Jaan Puidet lisas 13 punkti, 11 lauapalli ja kuus korvisöötu.

Täna oli TTÜ meeskond see, kes sai kiire algedu ning haaras esimesena initsiatiivi. Avaveerandi teises pooles hakkas jooksma ka Kalevi mäng ning kümne minuti seis jäi 17:14 TTÜ-le. Teisel veerandajal sai Kalev esmalt isegi juhtima, kuid siis spurtis taas kodumeeskond. Poolajavileks oli Kalev jäänud taha 37:30.

Teisel poolajal tegi Kalev võimsa tagasituleku, kui võitis kolmanda veerandaja 11 punktiga ning asus mängu 48:52 juhtima. Suur roll oli selles Lindmetsal, kes viskas veerandajaga 10 punkti.

Neljandal veerandajal kasvatas Kalev edu ning juhtis korraks juba seitsme punktiga, aga TTÜ ei andnud alla. Viimasel veerandajal seitse ründelauda võtnud kodumeeskond sai mitmeid kordi pärast möödaviset taas üritada ja nii sulas Kalevi edu. Mängida jäi üle kahe minuti, kui Raadik viis kahe lauapõrkest vabaviskega TTÜ punktiga ette, aga need jäidki meeskonna viimasteks. Minut enne kohtumise lõppu viskas Tamm läbimurdest kaks silma. See osutuski võiduviskeks, sest järgnevatel rünnakutel kaotasid mõlemad meeskonnad palli ja Kalev sai magusa ühepunktise võidu.