Mängude kalender
Sponsorid

Uudised - Kalev jõudis võiduga TTÜ üle poolfinaali

Kolmapäev, 23.04.2014

Tallinna Kalev võitis TTÜ korvpalliklubi vastu mängu 60:58, veerandfinaalseeria 3:1 ning pääses poolfinaali! Seal tuleb vastaseks põhiturniiri võitnud TÜ/Rock.

Tänases mängus oli tõelist play-offi hõngu ning mõlemad meeskonnad alustasid sellest tulenevalt ebakindlalt. Paremini hakkas mänguga pihta siiski külalismeeskond TTÜ, kes sai veerandaja keskpaigaks viie punktiga ette. Kalev ületas peagi ka oma krambi ja asus avaveerandi lõpuks omakorda 16:10 ette. Teisel veerandajal hiilis TTÜ tasapisi järele ning vähendas kaotuse poolajavileks vaid punktiliseks.

Teise poolaja alguses tegi TTÜ 14:5 spurdi ja sai 11 silmaga ette. Sellest madalseisust ei saanud Kalevi jaoks õnneks siiski murranguhetke. Lootust kaotamata mängiti vahe Mario Paiste ja Reimo Tamme punktide toel tagasi ning enne viimast ja otsustavat neljandikku oli TTÜ ees vaid 44:45.

Viimasel veerandajal mängis väljakul kindlamalt Kalev ja asus enne pingelisi lõpuhetki kaheksa punktiga ette. TTÜ poolt tabasid viimasel minutil Mooses Kaja ja Kiur Akenpärg ning vigadega sunniti kalevlasi vabavisetele. Neljandal veerandil tabas Kalev vabaviskejoonelt vaid neli viset 15-st ning viimasest kaheksast viskest mitte ühtegi. Kalev pidas eduseisus siiski vastu ning sai kahepunktise võidu.

Tamm kogus kohutavast vabavisketabavusest hoolimata lõpuks 15 silma, Paiste 14 ning Kaido Saks 12 punkti. TTÜ heaks viskasid Akenpärg 13 ning Erik Keedus 10 punkti.

Lauavõitluse võitis TTÜ seisuga 39-23. Kalev tabas kokku 28 vabaviskest vaid üheksa(32,1%), kaugviskeid 15-7(46,7%).

Poolfinaali esimene mäng toimub 30. aprillil, kell 19, Tartu Ülikooli spordihoones.