Mängude kalender
Sponsorid

Uudised - Raplas läks kehvasti

Laupäev, 06.02.2016

Eesti meistriliigas ei suutnud TLÜ/Kalev AVIS/Raplast Sadolini saalis jagu saada ning pidi tunnistama kodumeeskonna 78-71 paremust.
Rapla oli suutnud hankida lahkunud tsentri asemele uue hollandlasest mängija ning too tekitas kalevlastele ka koheselt peavalu. Kuna vastase mängujoonisest suur teada polnud, katsetasid treenerid harjumuspäratu algviisikuga. Õnneks saadi erinevalt paarist eelnevast kohtumisest mäng käima kohe alguses ja esimene veerand lõppes Kalevi 24-20 juhtimisel.
Teisel veerandil läks hoogu Rapla ja kuna tallinlased hästi ei tabanud, sai Rapla poolajale minna 43-40 eduga.
Agressiivne mäng jätkus teisel poolajal ning järjest rohkem hakkas tunda andma kodumeeskonna ülekaal lauavõitluses ja paremini toimiv rotatsioon. Kalevlaste pingipoisid kahjuks põhimängijatele tuge ei andnud ja nii hakkas kaalukauss Rapla poole kalduma.
Vahepeal üritati treener Kuusmaa hoolealuseid vahele võtta maa-ala kaitsega, kuid suurt kasu sest polnud ja Rapla edu püsis. Hoolimata väsimusest suutsid pealinna mehed end taaskord kokku võtta ning tarkuse ja visadusega hoiti end mängus viimase minutini.
Viimane minut oli loomulikult loterii ja õnne oli rohkem Raplal.
Kalevi peatreener Kalle Klandorf sõnas, et eelkõige läks mäng liigse pehmuse nahka, samas kui Rapla suutis agressiivset joont hoida lõpuvileni.
Eraldi lugu on muidugi lauavõitlusega. See, et Rapla tagamängija Devin Brooks võttis üksinda 21 lauapalli, nõuab teatud Kalevi mängijatelt enamat, kui lihtsalt peeglisse vaatamine. Kokku lauavõitlus võõrustajatele 43-27. Ühesõnaga – kohutav!
TLÜ/Kalevi parimad olid Dominykas Milka 20 ja Johnny Berhanemeskel 18 punktiga. Tohutu kaitsesurve all olnud Thomas Droney viskas 11 punkti, võttis 6 lauda ja jagas 7 resultatiivset söötu.
AVIS/Rapla parimad olid debütant Thomas van der Mars (21 punkti, 10 lauapalli), Indrek Kajupank (18 punkti) ja Devin Brooks, kes lisaks 21 lauapallile viskas ka 18 punkti.
Võrdsete meeskondade mäng andis taas aimu, kuivõrd tähtis on vigastatud meeste Reimo Tamme ja Renato Lindmetsa kiire tagasipöördumine.